DİLLERANA SAYFA    
TURLAR    
REZERVASYON    
E-MAIL    
ZİYARETÇİLER    
MOTOKAYA    
RESİMLER    
ŞARTLAR    
GİRİŞ YAP    
MotoKaya ( CEVDET KAYA )
1960'da İstanbul'da doğdu. Motosiklet hayatına 1973 yıllarında ilk defa mobilet motosikletle başladı. Yaklaşık otuz yıldır motosiklete biniyor. Sele üstünde diğer insanlarla aynı duygulara sahip birisi oluğu için, 1989 yılında uzak mesafelerden gelip motosikleti olmayanlara aynı zevki yaşatmak hedefiyle, işini değiştirdi ve turistik bir bölge olan Kemer'de motosiklet kiralamaya başladı.
O yıllardan bu zamana motosiklet kiraya verdi, dağları gezmeye hevesi olan yerli yabancı turistler için turlar düzenledi ve onlara bazı gezilerinde rehberlik yaptı ve düzenlediği turlar sırasında hiç kimse herhangi bir mekanik aksaklık yada yedek parça sorunu yaşamadı.Kamp sonu herkeste belirli bir tatmin vardı.
Bütün bu deneyimlerini kullanarak motosiklet filosunu büyüttü. Şu anda YAMAHA XT 600 E , TT 600 E , XT 500 , Dragstar , HONDA Transalp , farklı markalarda 125 cc ve scouterlarla çalışmaktadır.
Motosiklet kiralayanların en büyük avantajı 7/24 servis alabilmeleri ve ne olursa olsun hedefledikleri turu tamamlayabilme olanaklarıdır. Ayrıca günü birlik turlarda bölgeye ait haritalarla tanıtımı birçok kişinin gerek duyması ve bunun Cevdet Kaya tarafından sağlanması turları daha zevkli kılar. Hatta bazı turlarda aynı zevki tekrar yaşamak için kendisibile turlara katılmıştır.
En sevdiği motosikleti olan 1980 model YAMAHA XT 500'le bütün Türkiye'yi gezdi. Ayrıca aynı motosikletle Kemer'den Bulgaristan , Romanya , Ukrayna , Slovakya , Polonya , Almanya , Hollanda , Belçika , Fransa , Avusturya , İtalya ve Yugoslavya motorla geçmiştir.
Bütün bu gezilerden kazanılan deneyimle artık Türkiye içinde kendisinin eşlik edecek olduğu turlar düzenlemeye başladı.Bu turlar sırasında, binici memnuniyetini ve güvenliğiniön planda tutarak herkese aynı zevki yaşatmak Cevdet Kaya için bir tutku haline gelmiştir.